PROF. DR. IR. CEES BUISMAN
A WETSUS – Fenntartható Víztechnológia Európai Kiválósági Központban mind kutatóként, mind vezetőségi tagként is tevékenykedik. Doktori fokozatát a Wageningen Egyetemen szerezte.
Cees Buisman tanácsadó testületi tag a Delfti Műszaki Egyetemen és a Leideni Egyetem Biotechnológiai Tanulmányok DelftLedn (BSDL) kutatóintézetén, az amszterdami székhelyű Holland Technológiai és Innovációs Akadémián (AcTI), a Nieuwegein-i KWR víz-újrahasznosító kutatóintézetben, a groningeni Energy Academy Europe-on, valamint az EU közös vízügyi programozási kezdeményezésének tudományos és technológiai testületében is.
Dr. Buisman professzor publikációi (1–427. tétel)
Interjú: Prof. Dr. ir. Cees Buisman
Prof. Dr. ir. Cees Buisman professzor további publikációi
Az emberiség nem egy pestis – Cees Buisman
Hogyan létezhet egymás mellett 10 milliárd ember
ISBN: 9789056154752
"Ebben az esszében Buisman kritikus szemmel elemzi az emberiség előtt álló olyan kihívásokat, mint például az édesvíz hiányát, és miközben számos közhelyet felforgat, váratlan, pozitív megoldásokat is kínál. Nem a túlnépesedés a probléma; tetteinknek a világ többi részére gyakorolt hatásai sokkal nagyobbak. A "vissza a természethez" nem megoldás, ahogyan a tudományra és az innovációra való túlzott támaszkodás sem az. A nagy léptékű technológiák még akár tovább is növelhetik a problémáinkat. Úgy tűnik, hogy az emberiség növekedése a tudatunk növekedésétől függ."
A könyvborító szerint:
"Újra és újra fel kell ismernünk, hogy a természet számtalan kölcsönhatása és kölcsönös függősége túl bonyolult ahhoz, hogy azt teljes mértékben megértsük. Ez a tény gyakran lehetetlenné teszi egy adott természeti egységbe való beavatkozás minden lehetséges következményének előrejelzését, így nem meglepő, hogy sok jó szándékú technológia végül több kárt okozott, mint amennyi hasznot hozott.
Elképzelésem szerint a vállalatoknak úgy kell az innovációs stratégiáikat meghatározniuk, hogy azokkal a természetet utánozzák, vagy amennyire csak lehetséges, a vele való összhangra törekedjenek - ezt a megközelítést hívom "természetes technológiának". Ezért fontos számomra, hogy a lehető legnagyobb mértékben utánozzam a természetet, amikor az egészségügyről, az energiáról, a vízről és az élelmiszerekről van szó.
Az osztrák természettudós Viktor Schauberger hasonló nézeteket vallott több mint 80 évvel ezelőtt, és az osztrák feltaláló és vízkutató Johann Grander, valamint találmánya a "vízélénkítés" a tökéletes példa arra, hogy a természetes technológia megteremtése nem csak lehetséges, hanem társadalmilag és üzletileg is sikeres is lehet.
. Az IPF/Grander egyedülálló vállalat a természetalapú technológiai és innovációs stratégia kidolgozásában, amely világelsővé teszi a fenntartható, fizikai vízkezelés terén.
Cees Buisman"